Ogłoszenia duszpasterskie 18.08.2024 r.

XX Niedziela zwykła

18.08.2024 r.

1. W czwartek – 22.08 przypada liturgiczne wspomnienie NMP Królowej.

2. W dniach 7 i 8 września tj. sobota i niedziela planowana jest pielgrzymka parafialna do Starego Sącza śladami św. Kingi. Udamy się tam nawiedzając m. in. kopalnie soli w Bochni, która powstała dzięki staraniom św. Kingi. W podziemiach kopalni w sztolni zostanie odprawiona Msza św. Nawiedzimy również ciekawe miejsca związane z Jej życiem i dziełami, a przede wszystkim klasztor sióstr Klarysek, gdzie oddamy Jej cześć przy grobie i otrzymamy Jej relikwie. Św. Kinga jest m. in. patronką samorządowców. W drodze powrotnej udamy się do miejscowości Strachocina, z której pochodzi drugi wielki święty, patron Metropolii Warszawskiej i Polski, a jest nim Andrzej Bobola. Szczegóły pielgrzymki będą przedstawione przed wyjazdem dla jej uczestników. Zapraszamy.

3. W dniach 24-30 sierpnia odbędzie się organizowany przez rodziców ministrantów i bielanek obóz w górach. Prosimy o modlitwę w ich intencji.

4. W niedzielę 1.09 powraca Msza o godz. 12.30.

5. Przed świątynią zbierane są podpisy dotyczące ograniczania katechizacji w szkolnictwie.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Gość Niedzielny m. in. O cudach zdarzających się w sanktuariach maryjnych oraz Historie sanktuarium Braga w Portugalii.

7. Niedziela m. in. Biblia o zwierzętach i ich symbolice oraz Wiara olimpijczyków sportowców publicznie ją wyznających.

8. Obfitości łask Bożych i opieki Patronki naszej Parafii – Matki Bożej Szkaplerznej życzymy Jubilatom i Solenizantom. Wszystkim udają- cym się na wakacje życzymy udanego wypoczynku i bezpiecznej podróży.