Ogłoszenia 25.08.2024 r.

XXI Niedziela zwykła 25.08.2024 г.

Jutro 26 sierpnia przypada liturgiczna uroczystość NMP Częstochowskiej Królowej Polski. Wszystkich tych, którym zależy na dobru naszej ojczyzny zapraszamy na godz. 18. Będziemy modlić się za Polskę, nasze rodziny, o jedność w narodzie i o pokój.

W dniach 7 i 8 września tj. sobota i niedziela planowana jest pielgrzymka parafialna do Starego Sącza śladami św. Kingi. Udamy się tam nawiedzając m. in. kopalnie soli w Bochni, która powstała dzięki staraniom św. Kingi. W podziemiach kopalni w sztolni zostanie odprawiona Msza św. Nawiedzimy również ciekawe miejsca związane z Jej życiem i dziełami, a przede wszystkim klasztor sióstr Klarysek, gdzie oddamy cześć przy grobie św. Kingi i otrzymamy Jej relikwie. Św. Kinga jest m. in. patronką samorządowców. W drodze powrotnej udamy się do miejscowości Strachocina, z której pochodził drugi wielki święty, patron Metropolii Warszawskiej i Polski, a jest nim Andrzej Bobola. Powrót ok. godz. 21. Szczegóły pielgrzymki będą przedstawione przed wyjazdem dla jej uczestników.

Od wczorajszej soboty (24-30 sierpnia) rozpoczął się w górach obóz ministrantów i bielanek z rodzicami.

Zbierane są podpisy dotyczące ograniczania katechizacji w szkolnictwie.

W sobotę 31.08 do 1.09 odbywają się w Często chowie Dożynki Jasnogórskie. Szczegóły są udostępnione w gablocie info.

Za tydzień w niedzielę 1.09 wracają Msze św. niedzielne o godz. 12.30.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny m. in. Rozmowa o tym: Jak przeciwstawiać się skutecznie ograniczaniu katechezy w szkołach?

Niedziela m. in. Co mówi Twarz Maryi czyli wyjaśniamy znaki Ikony Jasnogórskiej