XXVIII Niedziela zwykła 13.10.2024 r.

•   Dziś w niedzielę 13.10 przypada XXVI Dzień Papieski pod hasłem: „Ewangelia starości i cierpienia”. Z tej okazji po Mszach św. przeprowadzana będzie przez młodzież z Wolontariatu zbiórka ofiar do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia. Prosimy bardzo o wsparcie tej pięknej inicjatywy, która służy przecież pomocy w kształceniu młodzieży z ubogich rodzin. Dzieło Nowego Tysiąclecia zostało pobłogosławione przez papieża św. Jana Pawła II.

•    Dziękujemy bardzo Kołu Gospodyń Wiejskich z Kazunia na czele z panią Małgorzatą Skrzypczyńską za niezwykłą gościnność i przygotowanie poczęstunku dla Chóru Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. W imieniu żołnierzy i księży składam jeszcze raz Bóg zapłać!

•    W sobotę 19.10 przypada wspomnienie liturgiczne bł. Jerzego Popiełuszki kapłana i męczennika. O godz. 16 zostanie odprawiona specjalna Msza św. w 40 rocz. uprowadzenia i męczeńskiej śmierci ks. Jerzego, w której weźmie liczny udział społeczność naszej Szkoły w Kazuniu Polskim im. ks. Jerzego z pocztem sztandarowym.   Po Mszy św. jest możliwość oddania czci relikwiom błogosławionego męczennika.

•   W środę 16.10 mija 46 rocz. wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża Jana Pawła II, a we wtorek 22.10 przypada jego liturgiczne wspomnienie.

•   Zbliża się miesiąc listopad, w którym modlimy się za naszych bliskich, którzy odeszli. KOŚCIÓŁ CZCI Z WIELKIM PIETYZMEM PAMIĘĆ ZMARŁYCH modląc się za nich aby byli od grzechów uwolnieni. Przy tej okazji pomódlmy się za tych parafian, którzy odeszli w ostatnim czasie, a są to świętej pamięci: † Kazimiera Ostrowska, Krystyna Nosarzewska, Janina Wartałowicz, Henryk Zielak, Barbara Grądziel, Piotr Kostecki, Czesław Kozłowski, Stanisława Białowąs, Jadwiga Hylińska, Jadwiga Gulczyńska, Janina Marecka, Helena Rozmus i Halina Krężlewicz. Wieczny odpoczynek … . Po Mszy św. można w zakrystii bądź na plebanii dać na wypominki lub zamówić Mszę św. żałobną.  WYPOMINKI JEDNORAZOWE są odczytywane 1 i 2 listopada podczas procesji na cmentarzu, a WYPOMINKI ROCZNE odczytywane są w 3 sobotę miesiąca wieczorem podczas Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszamy. Pamiętajmy, że piękny dar serca człowieka wierzącego jest OFIAROWANIE MSZY ŚW. W INTENCJI NASZYCH ZMARŁYCH.  Zapraszamy.

•   Za tydzień w przyszłą niedzielę 20.10 rozpoczyna się Tydzień Misyjny pod hasłem: „Idźcie i zapraszajcie wszystkich na ucztę”.  Ofiary na tacę w tym dniu są przeznaczone na misje.

•   Za tydzień 20.10 w niedzielę i 21.10 w poniedziałek w naszej parafii odbędzie się tzw. wizytacja kanoniczna parafii, która przeprowadzi Jego Ekscelencja ks. bp Rafał Markowski.