XXIX Niedziela zwykła

20.10.2024 r.

•   Dziś w niedzielę 20.10 rozpoczyna się Tydzień Misyjny pod hasłem: „Idźcie i zapraszajcie wszystkich na ucztę”.  Ofiary na tacę są przeznaczone na dzieła misyjne. Pamiętajmy w naszych modlitwach o misjonarzach.

•   We wtorek 22.10 przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II.

•   Zbliża się miesiąc listopad, w którym modlimy się za naszych bliskich, którzy odeszli. KOŚCIÓŁ CZCI Z WIELKIM PIETYZMEM PAMIĘĆ ZMARŁYCH modląc się za nich aby byli od grzechów uwolnieni. Po Mszy św. można w zakrystii bądź na plebanii dać na wypominki lub zamówić Mszę św. żałobną.  Serdecznie zapraszamy.

•   Za tydzień w przyszłą niedzielę
    będziemy przeżywali jak co roku w ostatnią niedzielę października Uroczystość Rocznicy Poświęcenia naszego Kościoła. Jest to okazja do dziękczynienia Bogu za wspólnotę Kościoła, do którego przecież należymy.

•   Dziś 20.10 w niedzielę i jutro 21.10 w poniedziałek w naszej parafii odbywa się  tzw. wizytacja kanoniczna parafii, którą prowadzi Jego Ekscelencja ks. bp Rafał Markowski.
    Po południu w sali św. Józefa na plebanii obędzie się spotkanie z przedstawicielami wspólnot parafialnych a jutro ks. biskup odwiedzi Domy Opieki Chorych i Ośrodek Odwykowy Narkomanów oraz spotka się z Radą Parafialną, przedstawicielami parafii oraz delegacją władz gminnych.