XXVII Niedziela zwykła 6.10.2024 r.

•      Jutro 7. października wspominamy Najświętszą Maryję Pannę Królową Różańcową. Gdy Europa w XVI w. była zagrożona inwazją islamu modlitwą różańcową wzywano pomocy Bożej (7.10.1571 r. Lepanto). Dobrze wiemy ile świat cały, a zwłaszcza Polska zawdzięcza tej modlitwie, w której pomoc Maryi nigdy nie zawiodła. Jeśli to możliwe odmawiajmy różaniec wspólnie zwłaszcza w rodzinach razem z dziećmi. Nawet nie wyobrażamy sobie ile dobra taka modlitwa niesie. Małżeństwa i rodziny takie przezwyciężają wszelkie trudności i kryzysy.
    Nie ma takiego problemu, którego nie rozwiązałby różaniec. Przypominamy, że codziennie jest celebrowane nabożeństwo różańcowe w Małocicach o g. 16, a w Kazuniu o 18.30.  Zapraszamy.

•    Za tydzień w niedzielę 13.10 przypada XXVI Dzień Papieski pod hasłem: „Ewangelia starości i cierpienia”. Z tej okazji po Mszach św. przeprowadzana będzie przez młodzież z Wolontariatu zbiórka ofiar do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia. Prosimy bardzo o wsparcie tej pięknej inicjatywy, która służy przecież pomocy kształceniu młodzieży katolickiej z ubogich rodzin. Dzieło Nowego Tysiąclecia zostało pobłogosławione przez naszego papieża św. Jana Pawła II.

•    Za tydzień w niedzielę 13.10 przypada ostatni w tym roku Dzień Fatimski i po Mszy św. wieczornej odbędzie się procesja różańcowa wokół świątyni z figurą Matki Bożej Fatimskiej i ze świecami. Zapraszamy czcicieli naszej patronki parafii, Róże różańcowe, Grupę Maryjną i wszystkich, którzy noszą Szkaplerz. Zmobilizujmy się i przyjdźmy z różańcami i świecami aby prosić Panią Fatimską Królową Pokoju o pokój na świecie, pojednanie Polaków oraz wiarę i miłość w naszych rodzinach.  Mamy więc o co się modlić!

•   Uwaga! Przypominamy, że Msza św. z udziałem dzieci jest w Kazuniu o godz. 11.

•    W naszej parafii powiększa się liczba osób chętnych do udziału w Adoracji Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Dlatego dzisiaj zapraszamy tych, którzy zapisali się na Adorację oraz zainteresowanych na Mszę św. wieczorną o godz. 18, a po niej na krótkie spotkanie dotyczące adoracji.

•    Dziękujemy bardzo Kołu Gospodyń Wiejskich na czele z p. Małgorzatą Skrzypczyńską za piękne ugoszczenie Chóru Wojska Polskiego po koncercie.

•    W tę środę drugą miesiąca o g. 18 modlimy się
    w Nowennie za przyczyną św. Józefa.

• Zapowiedzi. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się Mateusz Lis kawaler i Sandra Affek panna oboje z parafii tutejszej zamieszkali w Kazuniu Nowym. zap. 1. Ktokolwiek słyszałby o przeszkodach kanonicznych między nimi proszony jest o ich zgłoszenie. Jednocześnie prosimy o modlitwę w intencji narzeczonych.