XIX Niedziela zwykła  11.08.2024 r.

•    We wtorek pojutrze 13.08 po Mszy św. o godz. 18.30 przypada procesja fatimska.
    Zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej.

•    W tę środę 2-gą miesiąca przypada Nowenna do św.Józefa.Karteczki do intencji są po chórem.

•    W czwartek – 15 sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP – Matki Bożej Zielnej i 104 rocznica Cudu nad Wisłą; zwycięstwa wojsk polskich nad bolszewikami 1920 roku. Msze św. będą odprawiane w porządku niedzielnym, a po każdej Mszy św. odbędzie się błog. ziół i kwiatów. Proszę przygotować specjalnie na tę okazję bukiety z ziół i kwiatów. W tym dniu z racji uroczystości jest obowiązek uczestnictwa we Mszy św. tym bardziej, że jest to dzień wolny od pracy. Nie zapomnijmy o wywieszeniu flagi państwowej i maryjnej przy domu. Pamiętajmy również w modlitwach o wszystkich pielgrzymach wędrujących w wielkim trudzie do tronu Jasnogórskiej Pani i Królowej Polski.

•     W najbliższą sobotę 3 miesiąca przypada Msza św. w intencji naszych zmarłych z wypominek rocznych, które będą odczytywane od godz. 17.15. Pamiętajmy o zmarłych parafianach i ofiarujmy Komunię św. w ich intencji. Oni tego oczekują.

•     Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Gość Niedzielny: arcyciekawy wywiad z Przemysławem Babiarzem oraz reportaż o obchodach patrona Norwegii. Niedziela: świadectwa pielgrzymów na Jasną Górę dlaczego w czasie urlopu wybierają trud na szlaku do naszej Matki? Oraz inspirująca rozmowa o aktualności objawień fatimskich z wybitnym ich badaczem.

•    Obfitości łask Bożych i opieki Patronki naszej Parafii – Matki Bożej Szkaplerznej życzymy Jubilatom i Solenizantom. Wszystkim udającym się na wakacje życzymy udanego wypoczynku i bezpiecznej podróży.